//NEA Design Çevrecidir Çünkü …

NEA Design Çevrecidir Çünkü …

Son günlerde tüm dünya da özellikle de ülkemizde “Çevreci”lik söylemi aldı yürüdü. Ücretli poşetlerden, geri dönüşümlü gıda ürünlerine kadar her alanda hayatımıza gireme başladı da.

Peki ama biz bu çevreciliğin neresindeyiz? Uyguladığımız projelerle çevreyi ne kadar desteklediğimizi ve doğru adımlarla mevcut düzenin birkaç adım da önünde olduğumuzu gördük.

NEA Design özellikle gün boyunca vakit geçirdiğimiz ofislerimiz için birçok çevre çözümleri sunuyor.  Bizce işte en önemli çözümümüz ofisinizin analiz edilerek yeniden dizayn edilmesi.

Haydi gelin birlikte daha detaya inelim.

Ofisiniz size artık küçük geliyor, çalışanlarınız telefon ile konuşacak bir yer bulamıyor, tüm toplantı odalarınız dolu!

Şimdi ne yapacaksınız? Derhal daha geniş ofis arayışına girişmelisiniz. Yanında yeni masraf kalemleri, öngöremediğiniz giderlerde cabası.

İşte burada NEA Design devreye giriyor. Resmen Superman® iz yahu !

İlk Kurtarma planımız nedir?

  • Ofis Kullanım Analizinizi yapabiliriz?

Mimari ekibimiz ve Analiz ekibimiz el ele vererek, mevcut ofis alanınızı sizler için yeniden dizayn edecekler.

Analiz ekibimiz; ofisinizi gerçek kullanımını, en çok kullanılan saatleri ve ihtiyaç duyulan özel alanları belirler. Şirketinizin büyüme – küçülme eğrilerine göre çalışan sayılarınızı da güncelleyerek bir dizi kapsamlı analizi mimari ekibe iletir.

Mimari ekibimiz aldığı tüm bilgilerle birlikte, tavan – taban sabit kalacak şekilde ofis planlarını yeniden çizer.  Buna göre artık yepyeni bir ofisiniz olabilir. Hem de mevcut lokasyonunuzu terk etmeden, alışkanlıklarınızdan vazgeçmeden.

Çevreye verilecek zararı en aza indirerek eski ama yeni ofisinizde çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Yaşasın !

Dip Not 1: 1 Kişinin ortalama günlük CO2 üretimi 5,292 ton’dur.

Dip Not 2: 1000 Mt2 ‘lik bir ofisin ortalama günlük CO2 üretimi ise 6.908,08 tondur.

Günün Sorusu: İşte bu bilgilere göre daha büyük bir ofise taşınmaktansa aynı ofisi yeniden düzenlemek çevreye sizce ne kadar katkı sağlarız? Hadi gelin taşınma işini yeniden düşünelim 😊

By |2019-03-13T10:53:15+00:00Mart 13th, 2019|Uncategorized|0 Comments

About the Author: